Szerszenie

Ostatnia aktualizacja: 

Owad latający, największy z rodziny osowatych, żywi się owadami, owocami oraz sokami drzew. Szerszeń posiada żądło za pomocą którego wstrzykuje jad w ciało ofiary.

UWAGA: pod żadnym pozorem nie zbliżajmy się i nie ingerujmy w gniazda szerszeni czy os gdyż grozi to zmasowanym atakiem tych owadów! Ostrzeż dzieci o niebezpieczeństwie! W przypadku użądlenia należy niezwłocznie zasięgnąć porady medycznej.

Występowanie

Szerszenie coraz częściej zakładają gniazda w pobliżu człowieka. Zazwyczaj nie są agresywnie nastawione ale na pewno będą się bronić jeśli poczują się zagrożone.

Zagrożenia

Szerszeń nie pzostawia żądła w ciele ofiary tak więc jeden osobnik może żądlić wielokrotnie.

Użądlenie szerszenia może być niebezpieczne dla człowieka, szczególnie dla ludzi uczulonych u których może wywołać wstrząs anafilaktyczny lub inną reakcję alergiczną. Niebezpieczne są użądlenia w okolicach głowy, szyi czy gardła. Jeżeli nawet po jednym użądleniu pojawiają się niepokojące objawy ogólnoustrojowe niezwłocznie należy zgłosić się po fachową pomoc medyczną. Z punktu widzenia toksyczności jadu szerszenia dawka śmiertelna to setki użądleń.

Zwalczanie

Zobacz naszą ofertę dezynsekcji, zwalczanie szerszeni i os lub sprawdź cennik zwalczania szerszeni i os.